Apie mus

Mūsų tikslas yra būti atviru žmonių traukos centru, kuris padėtų jiems atrasti gyvenimo laimę, prasmę ir harmoniją. Tikime, kad žmonės, apsilankę pas mus, jausis pailsėję ir motyvuoti. Norime didinti žmonių sąmoningumą, burti bendruomenę, skatinti žmones domėtis savo fizine bei emocine sveikata, suteikti žinių sąmoningumo ugdyme. Tai erdvė,  kuri reikalinga burtis, bendrauti, šviestis, tobulėti.

Studijoje vykstančios veiklos: jogos užsiėmimai, meditacijos ir kvėpavimo praktikos, kūno terapijos seminarai, meno terapija, sveikos gyvensenos šviečiamieji seminarai ir kita veikla, skirta įvairaus amžiaus bendruomenei. Tikime ir norime, kad žmonės čia jaustųsi kaip namie ir turėtų saugią erdvę atviriems pokalbiams.

“UPĖ yra kelionė, atgaiva, susibūrimo ir bendrystės vieta, prie kurios senovėje buvo statomi miestai. Upė – tai gelmė, energija, švaros šaltinis. Upė – tai NAMAI.”

 

 

Erdvė

 

Studija yra pačioje Vilniaus širdyje, netoli upės, o per langą matyti net Gedimino pilis! Mūsų adresas – Slucko g. 3, II a., Vilnius. Turime 53 kv. m. šviesią užsiėmimų salę ir asmeninės higienos kambarį. Salėje telpa 15 jogos kilimėlių. Turime meditacines grikių lukštų pagalvėles ir pledus.

Komanda

 

JOLANTA DZEMYDIENĖ

Studijos įkūrėja, jogos mokytoja

Jolanta yra sertfikuota Hatha jogos (Yoga Centar Sombor, Serbia, 2014 m.) ir Aštanga jogos mokytoja (Hari Om Yoga Vidya School, Rishikesh, India, 2020 m.) bei Integruotos kūno judesio terapijos (IBMT instituto, 2015 – 2017 m.) praktikė. Nuo 2014 metų ji aktyviai praktikuoja jogos mokymą įvairaus amžiaus žmonėms, veda grupinius užsiėmimus ir asmenines praktikas, organizuoja stovyklas.

APIE VEDAMOS JOGOS RŪŠĮ (KLASIKINĖ HATHA JOGA):

Klasikinė HATHA joga skirta subalansuoti Idą ir Pingalą (dvi pagrindines energetines sistemas kūne) ir paruošti praktikuotoją tolimesniam saves pažinimui. Todėl Hatha jogos metu yra svarbi savistaba, savikontrolė ir atsipalaidavimas. Po kiekvieno jogos užsiėmimo galima pajausti, kaip po jogos praktikos atsiranda daugiau vidinės ramybės, protas tampa ramus, budrus ir aiškus, atsiranda daugiau jėgų ir energijos, kurią žmogus gali nukreipti tolimesniai savo veiklai.
Joga tai nėra vien tik tempimo, pusiausvyros, ištvermės, pratimai. Tai visa sistema, padedanti įvaldyti kūną ir protą, kaip įrankį žmogaus sąmonės evoliucijos kelyje. Reguliari jogos praktika keičia vidinę proto būseną, todėl mažėja nerimas ir vidinė įtampa, atsiranda daugiau pasitikėjimo, kylančio iš vidinės ramybės; stiprėja imunitetas, nes kiekviena atliekama asana tiesiogiai turi poveikį visam fiziniam kūnui. Todėl atliekant asanas svarbu būti atidžiam pojūčiams ir procesams, kurie pradeda vykti. Po Hatha jogos praktikos dažnai jaučiamas fizinis lengvumas ir džiaugsmas ir pabunda noras praktikuoti toliau.
Joga tai menas, mokslas ir filosofija. Ji paliečia kiekvieną žmogaus savasties lygmenį – fizinį, mentalinį ir dvasinį. Ji padeda pažinti vidinį džiaugsmą, gyvenantį Žmoguje ir dalintis juo su visu supančiu pasauliu.


ŽIVILĖ EINIKIENĖ

Jogos mokytoja

Živilė domisi ir paraktikuoja jogą nuo 2006 metų. 2008 metais baigė jogos mokytojų kursus Tarptautiniam Sivananda Yoga Vedanta centre, jai suteiktas Joga Siromani – jogos mokytojos vardas. Pastaruosius keletą metų veda jogos pamokas suaugusiems, senjorams 55+, taip pat veda grupes pradedantiesiems. Intensyviai domisi dailės terapija, mandalų piešimu, yra baigusi meno terapijos mokomuosius terapinius seminarus.

APIE VEDAMOS JOGOS RŪŠĮ (KLASIKINĖ ŠIVANANDA JOGA):

H.H. Šri Svamis Šivananda, 1887 – 1963, buvo didis jogas ir išminčius, savo gyvenimą paskyręs tarnavimui žmonijai ir Vedantos studijoms. Jo dvasinio gyvenimo receptas: “Tarnauk, mylėk, duok, apsivalyk, medituok ir pažink tikrąją savo prigimtį”.  Svamis Šivanada įgijo medicininį išsilavinimą ir, prieš atsižadėdamas pasaulio dėl dvasinio kelio, dirbo gydytoju. Jis sujungė mediko patirtį su jogos mokymu, sudėtingas filosofines temas aiškino paprastai ir suprantamai. Savo ašrame Rišikeše jis parengė daug žymių jogos ir vedantos mokinių. Tarp jų ir Svami Višnu Devananda, kuris įkūrė tarptautinį Šivanda jogos centrų ir ašramų tinklą. (Būtent čia mokytoja Živilė ir mokėsi 2008 m.). Svamis Šivananda nebuvo tobulas asanų meistras ar kirtanų giedotojas. Jis sakė, daryk asanas kiek gali, bet stenkis ir būk sąžiningas.

Ši integrali joga remiasi 5 principais:

1. Tinkami pratimai – asanos – kuriais “patempiamos” visos kūno sistemos: sąnariai, raiščiai, sausgyslės, stimuliuojama apytaka ir didinamas lankstumas.

2. Taisyklingas kvėpavimas – pranayama – prijungia kūną prie baterijos, esančios saulės rezginyje, kuriame saugomos didžiulės energijos atsargos. Ši energija, išlaisvinta specialiomis pranayamos praktikomis atstato bei pagyvina proto bei kūno veiklą.

3. Tinkamas atsipalaidavimas – savasana – “atvėsina” organizmą. Nuolat pervarginamas kūnas ir protas netenka savo darbingumo. Kai atsipalaiduojame, gamta natūraliai jį pakrauna.

4. Tinkama mityba – vegetarinė – tai tinkamas kuras organizmui. Svarbu tinkamai pasinaudoti maisto, oro, vandens ir saulės teikiama energija.

5. Pozityvus mąstymas ir meditacija – Vedanta ir dhyana – padeda išgryninti protą. Koncentruodami protą galime išmokti sąmoningai valdyti savo žemesniąją prigimtį ir pasiekti jogos tikslą – savo individualią sąmonę (dživa) sujungti su absoliutu arba tyrąja sąmone (brahma).


ELZĖ MATULIONYTĖ

Meditacijos mokytoja

Elzė praktikuoja Krija jogos meditaciją nuo 2006 m., o nuo 2008 m. veda užsiėmimus bei moko meditacijos technikos.

APIE KRIJA JOGOS MEDITACIJĄ

Krija jogos meditacija yra žinoma kaip klasikinė meditacijos technika. Šis metodas pagrįstas giliu žmogaus kūno sandaros, kvėpavimo ir nervų sistemos pažinimu. Praktiką sudaro seka kvėpavimo ir judesio technikų, skirtų sutelkti dėmesį į kvėpavimą ir būti sąmoningu kiekvieną akimirką. Taip kvėpavimas veikia kaip jungtis tarp sąmoningumo ir nesąmoningumo veiksmuose, mintyse bei jutimuose (atitinkamai – ir gyvenime). Šios tradicijos meistrų, perduodančių neiškraipytą ir efektyvią praktiką, nėra daug. Vienas iš jų yra svamis Šankarananda Giri, kurio dėka ši praktika atkeliavo į Lietuvą daugiau nei prieš dešimtmetį.

Mokytoja kviečia sustiprintį tą savo nuostabų įgūdį, kurį kiekvienas tikrai turime – ĮGŪDĮ GYVENTI BEI VEIKTI IŠ RAMYBĖS, ERDVUMO, HARMONIJOS BŪSENOS. Įgūdį būti PUSIAUSVYROJE, kad ir kas bevyktų.


RAMUNĖ JUONIENĖ

Moterų erdvės įkūrėja, gydančios Reiki energijos praktikė, sąmoningo ir autentiško gyvenimo konsultantė.
 
Dalinuosi viskuo ką pati naudojau ir praktikavau tampant savimi, autentiška asmenybe.  Kas mane paskatino gilintis į moteriškumą?
Po sukauptos dvidešimt metų gyvenimo patirties, sunkių akimirkų santykiuose, kur vis buvo bandoma kažką kurti iš naujo – pasekmės likdavo tos pačios. Kai manyje neliko pačios savęs, savosios moters pajautimo, atėjo suvokimas, kad ne išorėje slypi problema, o manyje. Dao mokymo dėka atradau praktikas skirtas moterims atnešusias neįtikėtinų rezultatų, kuriais dalinuosi su moterimis.
 
 
 

AUDRONĖ VAŠTAKIENĖ

Jogos mokytoja

“Jogą praktikuoju apie dvylika metų. Pradėjau nuo dinaminės jogos, gimnastika žavėjausi nuo vaikystės, vėliau atradau Šivananda jogą. Labai patiko, todėl 2009 metais su dideliu džiaugsmu ir įkvėpimu baigiau šios jogos mokytojų kursus. Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių domisi sveiko gyvenimo principais ir ne tik domisi , bet ir bando sveikiau gyventi, daugiau judėti, pozityviai mąstyti. Šioje jogoje labai didelis dėmesys kreipiamas ne tik į teisingą asanos (pozos) atlikimą bet ir į psichologinį pasiruošimą užsiėmimams, vidinę būseną, nusiraminimą ir kvėpavimą. Šivananda joga ypatinga tuo, kad jos užsiėmimą sudaro 12 asanų, kurios surikiuotos tam tikra tvarka ir ši tvarka nesikeičia daugiau nei penkiasdešimt metų. Vyksta tolygus viso kūno išmankštinimas . Didelis dėmesys skiriamas sąmoningam kvėpavimui (Pranajamai).”


APIE MUS RAŠO: